Zimowe półkolonie terapeutyczne


Od   17.02.2014  do  21.02.2014 w godzinach 9-13 odbywały się  na terenie Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Lubaniu   półkolonie terapeutyczne dla uczniów.

Półkolonie terapeutyczne to wieloletnia tradycja Poradni.

Każdy dzień dzieci miały wypełniony ciekawymi zajęciami o charakterze integracyjnym, twórczym, rozwijającym komunikację w grupie i pozytywną samoocenę. Zabawy ruchowe i sportowe, zajęcia  przy muzyce, prace plastyczne urozmaicały dzieciom feryjny odpoczynek.

Podczas  półkolonii było zorganizowane również wyjście do Muzeum Regionalnego. W ramach zwiedzania dzieci miały niezwykłą lekcję historii.  W Baszcie Brackiej zapoznawały się z budową domów przysłupowych, oglądały zabytkowe narzędzia domowe codziennego użytku. Na koniec każdy projektował dom przysłupowy. Najlepsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej Muzeum. Uczestnicy półkolonii byli również na zajęciach w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej. Oglądali różnorodne budki dla ptaków, budki lęgowe, karmniki. Dowiedzieli się, w jaki sposób karmić ptaki w okresie lęgowym.

Choć w tym roku nie było śniegu podczas ferii- biała zima zawitała na półkolonie. Jednego dnia dzieci wykonywały bardzo ciekawe białe śniegowe gwiazdy. Każda składa się z 6 osobnych części, które po sklejeniu  tworzą oryginalną ozdobę. Każdy uczestnik mógł ją zabrać do domu, a na pamiątkę powstały zdjęcia.

Każdego dnia dzieci miały zagwarantowany pyszny obiadek.

 

tekst Agnieszka Konopska i Grażyna Chromy

zdjęcia Agnieszka Konopska