Szkolenie „Nowe technologie w terapii autyzmu”


Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lubaniu realizując zadania z zakresu wspomagania Szkół i Placówek Oświatowych serdecznie zaprasza pedagogów, psychologów oraz nauczycieli pracujących z dziećmi z autyzmem na bezpłatne szkolenie pt. „Nowe technologie w terapii autyzmu”. w dniu 22.06.2016 r. godz. 10:00 – 13:00.

W trakcie spotkania uczestnicy zostaną zapoznani z wybranymi rozwiązaniami, które są wykorzystywane bądź testowane w krajach zachodnich, głównie anglojęzycznych, podczas terapii osób z autyzmem. Przegląd obejmuje zarówno programy wspierające interwencję behawioralną, treningi umiejętności społecznych jak i najnowsze zdobycze techniki w postaci robotów, awatarów czy urządzeń ułatwiających wchodzenie w interakcję z drugą osobą.

Prowadząca: mgr Kinga Wojaczek, doktorantka na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zajmuje się wykorzystaniem różnych interfejsów komputerowych w pracy z dziećmi z autyzmem. Ma kilkuletnie doświadczenie terapeutyczne. Obecnie zajmuje się pracą naukową oraz projektowaniem narzędzi wspierających terapię dzieci z autyzmem.

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności pod nr 75 64 65 110 do dnia 15.06.2016 r.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu.

Dyrektor
Małgorzata Grzesiak